English Slovensky

Dovolenka v Bojniciach

dovolenka bojnice

Dovolenka – slovo, ktoré nejednému zamestnancovi vyčarí úsmev na tvári. Polovica z nás si pri tomto slove vybaví hneď more, piesok, teplo, pyramídy. Druhá polovica zasa sneh, lyže, lyžiarky, vleky, hory a dobrú lyžovačku. No aj v tejto ideálnej situácii sa nájde niekto komu to vyhovovať nebude. Buď je cez zimu plne zavalený pracovnými povinnosťami, alebo mu cez leto „padajú“ tehly na hlavu aby postíhal všetky termíny.

Dovolenka – Bojnice a ich krása

Avšak je tu aj možnosť menšieho obnosu peňazí. Slovensko je krásna krajina, nemáme síce more, ale máme nádherné vodné nádrže. Máme nádherne hory. Ale to máme len dve ročné obdobia a čo zvyšok? Čo tak zobrať manželku a deti na víkend niekam? Kam? Dám Vám tip. Skúste Bojnice. Dovolenka tam naozaj stojí za to. Nájdete v nich takmer všetko, až na tie hory. Ako zábavu, túry aj kultúru či poznanie nových vecí, no aj zaujímavé veci. Deti môžete zobrať na kúpalisko a nechať ich vyblázniť sa na tobogánoch, predvečer zase vyskúšať deti zobrať k najstaršej lipe na Slovensku a urobiť si pamätnú fotografiu.

Bojnický zámok

dovolenka Bojnice

Ďalší deň si môžete urobiť zaujímavý tým, že navštívite bojnický zámok a v ňom múzeum. Alebo môžete skúsiť zobrať rodinu do zoologickej záhrady a vidieť zvieratá z celej zemegule. Deťom to isto vyrazí dych. Alebo vystihnúť nejakú slávnosť na bojnickom zámku a urobiť jeden víkend o čosi zaujímavejším. Večer môžete uložiť deti spinkať a vziať manželku na romantickú večernú prechádzku Bojnicami, ktoré dýchajú kultúrou a históriou. Dovolenka na Slovensku? Skúste Bojnice.

 

Zdieľať na Facebooku